globe

Rychlejší diagnostika sklerodermie

Rychlejší diagnostika sklerodermie s Dino-Lite CapillaryScope

Quote-box-faster-diag-cap-1

Má-li pacient podezření na systémovou sklerodermii, lze použít Dino-Lite CapillaryScope k rychlému a bezbolestnému vyšetření kapilár v pokožce. Actelion Pharmaceuticals Ltd spolupracuje s revmatology, aby byl tento postup rychle obecně přijat.

Actelion Pharmaceuticals Ltd je původně švýcarský biofarmaceutická společnost zaměřující se na objev, rozvoj a uvádění přípravků na léčbu vzácných onemocnění na trh. "Jedná se o léky na nevyřešené zdravotní problémy, které se většinou týkají malé skupiny pacientů," říká manažer značky Peter Dingeldein z nizozemské divize Actelion Pharmaceuticals Ltd.
Systémová sklerodermie je jednou ze vzácných onemocnění, na něž společnost vyrábí lék. Tato vzácná chronická nemoc je způsobena poruchou imunitního systému, proto se nazývá autoimunitním onemocněním. V případě systémové sklerodermie se zdravé tkáně poškozují a vytváří se pojivové tkáně. Vaskulopatie je důležitým znakem této nemoci, která má často za následek vznik vředů, bolestivých vředů na prstech. Jakmile se pacienti dostanou do této fáze, má to zásadní vliv na každodenní život, každodenní aktivity, např. zapínání knoflíků nebo problémy při psaní.

Neinvazivní vyšetření

Quote-box-faster-diag-cap-2Dingeldein: "Včasnému objevení systémové sklerodermie je nutné věnovat zvýšenou pozornost. Myšlenka je, že čím dříve chorobu objevíte, tím lépe pro pacienta, protože škody lze omezit. Existuje-li u pacienta podezření na systémovou sklerodermii, potom může studium kapilár na pokožce poskytnout další informace o diagnóze. S přístrojem Dino-Lite CapillaryScope probíhá tato studie dobře a rychle. Je to snadný, neinvazivní a bez bolestivý test, kdy se pacienti mohou pozorovat sami. To je pro řadu lidí uklidňující."

Při vyšetření se na pokožku kápne kapka oleje a na dané místo se umístí CapillaryScope. Kapiláry v pokožce jsou jasně viditelné při zvětšení 500x a proto lze zkoumat jakékoli abnormality potvrzující systémovou sklerodermii.
Ve většině případů revmatolog pacienty uklidní, že o nic nejde. V případě anomálií je snadné pomocí CapillaryScope vytvořit fotografii nebo nahrávku a uložit ji do pacientovy složky. Při opakované návštěvě po šesti měsících lze porovnat, zda se situace zlepšila, zůstala stejná nebo se zhoršila. Když je pacientovi diagnostikována systémová sklerodermie, okamžitě lze zahájit léčbu.

Léčba

Endotelin je enzym v těle, který stahuje cévy. V případě nemocí jako je systémová sklerodermie dochází k produkci nadměrného množství endotelinu, což v konečném důsledku způsobuje poškození cévních stěn. Actelion Pharmaceuticals Ltd je výrobce přípravku Tracleer (druhový název je Bosentan). Jde o vazodilatační lék, který inhibuje působení endotelinu blokováním nervových receptorů, které na sebe mohou endotelin vázat, což zlepší průtok krve. Tracleer neléčí, ale předchází zhoršení a pomáhá při stabilizaci pacienta.

Toto je kapilaroskopie:
Vyšetření pokožky pomocí Dino-Lite CapillaryScope je rychlé a bez bolestivé. Kliknutím na odkaz si prohlédněte film, v kterém je ukázáno jak výzkum funguje.

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech, jakými jsou například kovy, plasty, klenoty, elektronika atd.

Více informací...

MS33W Stojan

MS33WKruhová kovová základna s pohyblivým obloukem a držákem Dino-Lite. MS33W má možnost nastavení výšky (cca 15 mm) otočným knoflíkem na základně.

Více informací...

MS23B

MS23BKloubová stolní svorka MS23B umožňuje připevnit stojan ke stolní desce nebo na jakýkoli povrch až 3 cm tlustý.

Více informací...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDíky možnosti pozorování s pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4113ZT správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy.

Více informací...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech.

Více informací...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedS pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4013MZTL správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy. Tento model rovněž vyniká hliníkovým pláštěm, který nabízí zvýšenou ochranu a odolnost, dobře vypadá a je příjemný na omak.

Více informací...

RK-06-AE Stojan

MS36BStojan Dino-Lite RK-06-AE je pevné a stabilní stojanové řešení středního dosahu, které lze používat pro všechny digitální mikroskopy Dino-Lite. Je vyroben z nerezové oceli a lehkého hliníku a nabízí přesné a jemné seřizování zaostření a funkci rychlého vertikálního uvolnění.

Více informací...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro s hliníkovým pláštěm a funkcí Microtouch. Robustní kryt z hliníkové slitiny zajišťuje rozšířenou ochranu a ten nejlepší vzhled a dojem.

Více informací...