globe

Badania nad komórkami macierzystymi

Dino-Lite pomaga w badaniach komórek macierzystych

Współczynnik sprężystości komórek macierzystych można ustalić na różne sposoby, takie jak przez nano-wcięcia W tym procesie tzw. "sonda" wykonuje odcisk na powierzchni materiału. Elastyczność może być obliczona poprzez pomiar głębokości. To jest całkiem proste, to co robi Nano Indenter Piuma wykonany przez firmę Optics 11 z Amsterdamu. Kierownik d/s Rozwoju Inż. Niek Rijnveld wyjaśnia proces badań i wyjaśnia rolę Dino-Lite w tym procesie.Quote box stemcell

Komórki macierzyste

stem cell researchBadania potencjału komórek macierzystych są nadal w powijakach. Wielu naukowców i grup badawczych na świecie badają możliwości w tej dziedzinie. Komórka macierzysta lub 'cellula praecursoria' jest komórką, która jest nadal w stanie zmienić się w inny typ różnych innych komórek. Na przykład komórki macierzyste mogą przekształcić się w komórki chrząstki, komórki nerek lub komórki płuc. Ta zdolność do przekształcania się ma oczywiście, zdanien naukowców, znaczącą rolę, ponieważ pozwala w teorii na kształtowanie serca, ucha lub płuc, poza ciałem pacjenta. Jednak komórki macierzyste nie rosną z dnia na dzień. "One powinny być montowane na podstawowym materiale, który jest nazywany "rusztowaniem" - pod względem technicznym", powiedział Rijnveld. "Elastyczność tego rusztowania częściowo określa sprężystość materiału końcowego, materiału końcowej kultury. To ważne, bo na przykład podczas hodowli chrząstki do ucha, chcesz uzyskania miękkiej chrząstki, ale jeśli rosną chrząstki na kolano, to oczekujesz twardej chrząstki. Rzeczywiście, to nie tylko DNA, które określa ostateczną elastyczność 'tkaniny', czynniki zewnętrzne takie jak elastyczność 'rusztowania' również odgrywają rolę. Ponadto również chcemy wiedzieć, jaka będzie elastyczność tkanki wynikająca z kultury tkanki, w celu oceny, czy spełnia ona wymagania."

Naukowcy chcą wiedzieć dokładnie jaka jest elastyczność tego 'rusztowania' i materiału hodowanego, a teraz są w stanie zmierzyć to Nano Indenterem Piuma z Optics 11, młodej firmy, która zatrudnia obecnie dziesięć osób. Pomiary i struktury 'rusztowania' są obserwowane przez mikroskop Dino-Lite z serii Edge, o rozdzielczości 1.3 megapixeli, wyposażony w USB, który jest wbudowany w Piuma NanoIndentr.

Pomiar światłem
Quote box stemcell 3

stem cell researchPomiar elastyczności nie odbywa się w milimetrach, ale w nanometrach. Nanometr to jest jedna miliardowa metra. Aby zorientować się w rozmiarze, to powiem, że: paznokieć rośnie z szybkością pięć do dziesięciu nanometrów na minutę. Pomiar odbywa się za pomocą światłowodu z włókna szklanego, które wisi nad paskiem szkła. Pasek szkła jest umocowany po jednej stronie, tak, że może swobodnie zginać się po drugiej stronie. Zgięcie szkła jest mierzone poprzez określenie odległości od światła do paska szkła. Na końcu paska szkła jest tzw. "sonda",która dociska badany materiał. Takie sondy mogą być z różnych materiałów i są na ogół w kształcie kropli, w celu ustalenia elastyczności materiału przeznaczonego do badania, tak dokładnie, jak to możliwe.

Cały proces pomiaru jest rejestrowany z góry przez mikroskop Dino-Lite Edge o rozdzielczości 1.3 megapixel. Mikroskop pokazuje próbkę i sondę i może pokazać jak są wykonywane pomiary w różnych punktach próbki. Nawet niewielkie zmiany w elastyczności mogą mieć poważne konsekwencje dla rozwoju komórek. Dino-Lite pokazuje bardzo wyraźnie ten proces pomiaru i podtrzymuje obserwowanie pomiarów, aby wyjaśnić możliwe różnice w pomiarach. "To najlepszy mikroskop USB, który mogliśmy znaleźć," mówi Rijnveld. "Eksperymentowaliśmy z wieloma mikroskopami cyfrowymi, ale Dino-Lite dostarcza i zapewnia najlepszy mikroskop w konkurencyjnej cenie. Wbudowana dioda LED jest wartością dodaną dla nas, i naukowcy mogą oglądać wyniki na ekranie laptopa podłączonego do Nano Indentera. Mogą oni całkowicie zapisać proces pomiaru, ale również mają możliwość przechwytywania tylko części pomiaru. Dino-Lite spełnia wszystkie nasze wymagania i dlatego Dino-Lite jest standardową częścią każdego dostarczanego nam Piuma Nano Indentera."

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło takich jak metale, tworzywa sztuczne, biżuteria, artykuły elektroniczne itp.

Czytaj więcej...

MS33W Statyw

MS33WOkrągła metalowa podstawa z elastycznym ramieniem i uchwytem dla Dino-Lite. MS33W ma możliwość zmiany wysokości (średnio 15 mm) z podstawą na obrotowej gałce.

Czytaj więcej...

MS23B

MS23BStatyw do blatu MS23B może zostać umocowany do blatu o grubości do 3 cm.

Czytaj więcej...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZT jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło.

Czytaj więcej...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4013MZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal. Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...

AM4113ZTL

AM4113ZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

RK-06-AE Statyw

MS36B Stelaż Dino-Lite RK-06-AE to trwały stelaż średnich rozmiarów mający zastosowanie dla wszystkich mikroskopów cyfrowych Dino-Lite. Zbudowany ze stali nierdzewnej i lekkiego aluminium zapewnia precyzyjną regulację ogniskowych oraz pionowy szybkozwalniacz.

Czytaj więcej...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro z obudową ze stopu aluminium (z Microtouch). Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...