globe

Badania naukowe

Dino-Lite wspiera wyższą edukację w Afryce

Quote-box-sci-res-1

Toma Baden jest podoktoranckim naukowcem zajmującym się układem nerwowym na Uniwersytecie Tübingen w Południowych Niemczech. Jego badania zajmują się głównie wzrokiem myszy. Wraz z kolegą Lucia Prieto z Uniwersytetu Lausanne w Szwajcarii utworzyli ostatnio organizację ochotniczą "TReND in Africa". Ten skrót oznacza Nauka i Badania na rzecz Rozwoju Neurologii. Sadiq Yusuf z Uniwersytetu Kampala International w Ugandzia również był zaangażowany w założenie TReND w Afryce. Dino-Lite podarował tej organizacji kilkanaście mikroskopów cyfrowych. Tom:"Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, jako że polegamy jedynie na darach i używanym materiałom laboratoryjnych.

Bardzo odpowiednie

TreND w Afryce ma na celu zapoznanie przyszłych naukowców z krajów afrykańskich z neurologią i neurogenetyką. "To jest trzeci rok, w którym organizujemy letnią szkołę", mówi Tom Baden. "Uczymy na miejscu studentów z całej Afryki. Normalnie, wiele badań w tych dziedzinach prowadzi się przy użyciu myszy i szczurów, ale są one stosunkowo drogie jako zwierzęta testowe. Dlatego też uczymy naszych studentów pracy z muszkami owocówkami i innymi owadami, które są znacznie tańsze i bardziej odpowiednie jako systemy modelowe dla neurologii."

Quote-box-sci-res-2Dino-Lite jest bardzo odpowiedni dla studiów transgenicznych muszek owocówek." Za pomocy odpowiednich filtrów, Dino-Lite ze światłem UV może pomóc w wizualizacji genetycznie zakodowanych markerów fluorescencyjnych zarówno muszek owocówek jak i ich larw. Są również bardzo użyteczne w trakcie przeprowadzania sekcji większych bezkręgowców takich jak świerszcze i karaluchy w celu nauczenia studentów podstawowych technik elektrofizjologicznych. Bardzo w tym pomocne jest białe światło wbudowanego LEDu. Dino-Lite są łatwe w użyciu i posiadają wysoką jakość obrazu. Oglądamy te obrazy na ekranach komputerów w laboratorium."

Po zakończeniu letniego kursu Baden zostawił mikroskopy Dino-Lite na miejscu. Tom:" Naszym celem jest nie tylko transfer wiedzy, ale również pomoc w podnoszeniu poziomu edukacji wyższej w Afryce. Przez dostarczenie wiedzy i zostawienie materiałów do nauczaniu na miejscu, mamy nadzieję, że studenci uniwersyteccy będą mogli osiągnąć wyższy poziom I zwiększy się liczba naukowców w Afryce.