globe

Edukacji naukowej

Quote-box-science-edDino-Lite prezentuje studentom mikro elektronikę

Wystawa objazdowa 'Science-on-Tour' ma za zadanie przyciągnąć zainteresowanie uczniów w wieku od 10 do 18 lat do technologii oraz zachęcić ich do rozwijania swoich talentów na polu inżynierii i nauki. Została ona stworzona przez Uniwersystet Twente (Holandia) i stanowi zbiór aktywnych eksperymentów do oglądania I wykonania. Thoma Hoen jest jednym ze studentów biorących udział w objeżdzie wystawy, jako członek zespołu technicznego. Thomas jest studentem drugiego roku Inzynierii Elektrycznej . Oprócz jego zespołu w działanie wystawy zaangażowane są również zespoły do spraw chemii oraz fizyki.

Fascynująca technika

"Pokazujemy naszym uczniom jak małe mogą być ruchome części elektryczne", wyjaśnia Hoen. "Zamontowaliśmy ruchome części na chipie o wymiarach 2 milimetrów. Są tak małe, że ciężko jest dostrzec gołym okiem jakikolwiek ruch. Nad chipem umieściliśmy Dino-Lite Pro na trójnogu. Dino-Lite jest podłączony do laptopa przez port USB więc studenci mogą wyraźnie widzieć ruch na ekranie laptopa. Dino-Lite z rozdzielczością pięć megapikseli pokazuje obiekt z 200 krotnym powiększeniem. Jest to oczywiście znacznie łatwiejszy sposób niż sam mikroskop, kiedy to studenci muszą czekać w kolejce aby przyglądnąć się obiektowi. Wbudowany LED czyni ustawienia bardzo łatwymi ponieważ nie musimy instalować osobnego źródła światła."

 

Dino-Lite w edukacji naukowej

Quote-box-science-ed-2

"Dino-Lite jest perfekcyjnym narzędziem do badania mikroskopijnych detali archeologicznych materiałów i artefaktów. Wspaniały w edukacji naukowej!"

Mikroskop Dino-Lite jest uniwersalnym narzędziem a jednym z wielu jego zastosowań jest edukacja. Wspaniałym tego przykładem jest Autobus Morski, będący własnością instytucji charytatywnej The Hampshire & Wight Trust for Maritime Archaeology, W autobusie tym można znaleźć specjalny „Kącik mikroskopowy", który umożliwia wszystkim odwiedzającym przyjrzenie się w znacznym zbliżeniu morskim, archeologicznym materiałom i artefaktom.

Amanda Bowens, kierownik działu szerokiej edukacji HWTMA, wyjaśnia:" The Hampshire & Wight Trust for Maritime Archaeology od lat używa cyfrowego mikroskopu Dino-Lite AM4112PT w naszym Morskim Autobusie, który umożliwia darmowe sesje dla ludzi i członków społeczności. Jest idealnym narzędziem dla ludzi w każdym wieku i o różnym stopniu wykształcenia, umożliwiając praktyczne doświadczenie w badaniu mikroskopowych szczegółów materiałów i artefaktów archeologicznych, znajdujących się w autobusie.

Kącik mikroskopowy jest bardzo popularny, myślimy, że głównym powodem jest możliwość dowiedzenia się w interaktywny sposób o naszym zatopionym dziedzictwie. Po rozważeniu wielu opcji, doszliśmy do wniosku, że Dino-Lite jest jedynym mikroskopem, który nam to zapewni."

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło takich jak metale, tworzywa sztuczne, biżuteria, artykuły elektroniczne itp.

Czytaj więcej...

MS33W Statyw

MS33WOkrągła metalowa podstawa z elastycznym ramieniem i uchwytem dla Dino-Lite. MS33W ma możliwość zmiany wysokości (średnio 15 mm) z podstawą na obrotowej gałce.

Czytaj więcej...

MS23B

MS23BStatyw do blatu MS23B może zostać umocowany do blatu o grubości do 3 cm.

Czytaj więcej...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZT jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło.

Czytaj więcej...

AD4013MZTL

AD4013MZTL-relatedAD4013MZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami. Ten model MZTL umożliwia pracę w dużej odległości od obiektu oraz posiada obudowę ze stopu aluminium.

Czytaj więcej...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4013MZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal. Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...

AM4113ZTL

AM4113ZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

RK-06-AE Statyw

MS36B Stelaż Dino-Lite RK-06-AE to trwały stelaż średnich rozmiarów mający zastosowanie dla wszystkich mikroskopów cyfrowych Dino-Lite. Zbudowany ze stali nierdzewnej i lekkiego aluminium zapewnia precyzyjną regulację ogniskowych oraz pionowy szybkozwalniacz.

Czytaj więcej...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro z obudową ze stopu aluminium (z Microtouch). Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...