globe

Szybsza diagnoza twardziny skóry

Szybsza diagnoza twardziny skóry za pomocą Dino-Lite CapillaryScope

Quote-box-faster-diag-cap-1

Jeżeli pacjent podejrzewa regularne stwardnienie, Dino-Lite CapillaryScope może zostać użyty do przeprowadzenia szybkiego i bezbolesnego badania naczyń włoskowatych w naskórku. Actelion Pharmaceuticals Ltd współpracuje z reumatologami aby uczynić tą procedurę ogólnie stosowalną tak szybko jak to jest możliwe.

Actelion Pharmaceuticals Ltd jest Szwajcarską firmą biofarmateutyczną, koncentrującą się na odkrywaniu, rozwoju I wprowadzaniu na rynek leków sierocych." To są leki stosowane w przypadkach nierozwiązanych problemów medycznych, które w większości przypadków dotyczą niewielkiej grupy pacjentów," mówi brand manager Peter Dingeldein z holenderskiej dywizji Actelion Pharmaceuticals Ltd. Twardzina układowa jest jedną z rzadszych chorób, na jakie nasza firma dostarcza leków. Ta rzadka, chroniczna choroba jest spowodowana zaburzeniami układu odpornościowego, dlatego też nazywana jest chorobą auto immonulogiczną. W twardzinie układowej zdrowe tkanki ulegają uszkodzeniu i powstaje tkanka łączna. Waskulopatia to jedna z cech charakterystycznych tej choroby, która często przynosi skutki w postaci owrzodzeniu palców oraz bólu palców. Jeżeli pacjent osiągnie ten etap choroby będzie ona miała ogromny wpływa na życie i czynności codzienne, takie jak zapinanie guzików i pisanie, które staną się bardzo trudne.

Badanie nie inwazyjne

Quote-box-faster-diag-cap-2Dingeldein: "Zwraca się zwiększoną uwagę na wczesną diagnozę twardziny układowej .Dążenie jest takie, że im wcześniej wykryje się chorobę tym lepiej dla pacjenta ponieważ można ograniczyć szkody. Jeżeli pacjent podejrzewa twardzinę, badanie naczyń włoskowych naskórku wokół paznokcia może dostarczyć więcej informacji przydatnych do diagnozy. Badanie takie można prosto i szybko wykonać za pomocą Dino-Lite CapillaryScope. Jest to prosty, nie inwazyjny i bezbolesny test, który pacjenci mogą obserwować sami.Działa to uspokonująco na wiele ludzi."

W celu przeprowadzenia umieszcza się kroplę oleju na naskórku paznokcia i umieszcza się CapillaryScope na miejscu. Naczynia włosowate w naskórku są jasno widoczne z powiększeniem 500x i w ten sposób zaburzenia sugerujące twardzice mogą zostać przebadane. W wielu przypadkach, reumatolodzy mogą zapewnić pacjenta , że nie ma się czym martwić. Jeżeli wystąpią anomalię, łatwo jest zrobić zdjęcie lub nagrać film za pomocą CapillaryScope'u i zachować w pliku pacjenta. Na wizycie kontrolnej, zwykle po sześciu miesiącach, można stwierdzić czy sytuacja poprawiła się, pozostała bez zmian czy pogorszyła się. Kiedy pacjent zostanie zdjagnozowany z twardziną układową, leczenie medyczne może rozpocząć natychmiast.

Leczenie

Endotelina jest enzymem, który w organizmie kurczy naczynia krwionośne. W chorobac takich jak twardzina systemowa, produkowana jest nadmierna ilosć endoteliny co prowadzi do uszkodzenia ścianek naczyć. Actelion Pharmaceuticals Ltd jest producentem Tracleer (nazwa generyczna Bosentan). Jest to lek rozszerzający,który hamuje działanie endoteliny poprzez blokowanie receptorów nerwowych wiążących endotelinę, co poprawia przepływ krwi. Tracleer nie wyleczy ale zapobiega pogorszeniu I pomaga w stabilizacji pacjenta.

To jest kapilaroskopia:
Badanie naskórka wokół paznokcia za pomocą Dino-Lite CapillaryScope'u jest szybkie I bezbolesne. Kliknij na link, aby zobaczyć film, który dokładnie pokazuje jak przebiega proces badania.

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło takich jak metale, tworzywa sztuczne, biżuteria, artykuły elektroniczne itp.

Czytaj więcej...

MS33W Statyw

MS33WOkrągła metalowa podstawa z elastycznym ramieniem i uchwytem dla Dino-Lite. MS33W ma możliwość zmiany wysokości (średnio 15 mm) z podstawą na obrotowej gałce.

Czytaj więcej...

MS23B

MS23BStatyw do blatu MS23B może zostać umocowany do blatu o grubości do 3 cm.

Czytaj więcej...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZT jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło.

Czytaj więcej...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4013MZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal. Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...

AM4113ZTL

AM4113ZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

RK-06-AE Statyw

MS36B Stelaż Dino-Lite RK-06-AE to trwały stelaż średnich rozmiarów mający zastosowanie dla wszystkich mikroskopów cyfrowych Dino-Lite. Zbudowany ze stali nierdzewnej i lekkiego aluminium zapewnia precyzyjną regulację ogniskowych oraz pionowy szybkozwalniacz.

Czytaj więcej...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro z obudową ze stopu aluminium (z Microtouch). Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...