globe

Trychoskopy/ włosy (2)

Urządzenie Dino-Lite TrichoScope istotnie zwiększa obroty fryzjerów i salonów piękności

Włoska firma Exagon Engineering jest liderem w rozwoju oprogramowania dla organizacji zajmujących się sprzedażą detaliczną, zwłaszcza takich jak fryzjerzy i salony piękności. Firma ta opracowała oprogramowanie, które w połączeniu z urządzeniem Dino-Lite TrichoScope pomoże znaleźć odpowiednie produkty i rozwiązanie problemów dotyczących pielęgnowania włosów i skóry. Liczba produktów do pielęgnowania włosów i wprowadzających usprawnienia w salonie fryzjerskim jest ogromna. Dotyczy to również ogromnej ilość różnych kosmetyków stosowanych w salonie kosmetycznym. Sprzedaż tych produktów stanowić może dla fryzjera lub kosmetologa możliwość uzyskania wzrostu obrotów i wysokich wpływów ze sprzedaży w ich sklepach, ale w praktyce uzyskanie tego rodzaju wzrostu nie jest łatwe. Ich klienci wątpią w użyteczność tych produktów ze względu na brak dowodów ich skuteczności.

W celu rozwiązania tego problemu firma Exagon opracowała oprogramowanie, które może przeanalizować możliwe problemy skóry i włosów za pomocą urządzenia Dino-Lite TrichoScope, cyfrowego mikroskopu. Dyrektor firmy Exagon Antonio Visconti: “Trichoskopia jest młodą nauką studiującą problemy zdrowia włosów i skóry głowy. Klient może zobaczyć zdjęcia, gdy fryzjerka i kosmetyczka robi te badania. Przy mocno powiększonym obrazie włosów lub skóry głowy oprogramowanie firmy Exagon tworzy porady na temat danego produktu lub produktów, które można polecić salonom fryzjerskim lub kosmetycznym. Przy użyciu urządzenia Dino-Lite TrichoScope wraz z oprogramowaniem Exagon można uzyskać zdecydowane zwiększenie ogólnej sprzedaży produktów do oczyszczania włosów i skóry głowy.”

Prosta integracja oprogramowania

Firma Exagon Engineering jest w stanie dostosować oprogramowanie indywidualnie dla każdego fryzjera, dostawcy produktów kosmetycznych dla salonu kosmetycznego, zapewniając, że tylko te produkty są zalecane, które są faktycznie dostępne. Visconti: “W tej chwili mamy dane ponad 300 producentów w naszej bazie danych, co pozwala nam stworzyć rozwiązanie dopasowane dla każdego klienta. Urządzenie Dino-Lite TrichoScope okazało się najlepszym produktem dla tej aplikacji. Skóra głowy, mieszki włosowe i włosy mogą zostać zbadane bardziej szczegółowo. Dzięki zestawowi rozwoju oprogramowania - Software Development Kit (SDK) dostarczonemu przez Dino-Lite, integracja z naszym oprogramowaniem stała się bardzo prosta, co było jednym z głównych powodów, aby wybrać Dino-Lite.”

Urządzenie TrichoScope jest solidne i mocne, co pozwala na powiększenia do 200-krotnego a nawet 500-krotnego, o rozdzielczości 1,3 lub 5 megapikseli, w zależności od modelu. Urządzenie TrichoScope posiada certyfikat CE, jako urządzenie medyczne. Posiada ono 8 zintegrowanych diod LED, co czyni zbędnym konieczność poszukiwania zewnętrznego źródła światła, a dzięki energii pochodzącej z zasilania poprzez połączenie USB, nie trzeba wymieniać lub ładować akumulatorów. Te właściwości sprawiają, że urządzenie Dino-Lite TrichoScope stanowi dobry wybór dla każdego salonu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego lub producenta produktów kosmetycznych.