globe

Bilim eğitiminde

Dino-Lite öğrencilere mikroelektroniği gösteriyorQuote-box-science-ed

'Science-on-Tour' adlı gezgin gösteri 10 ve 18 yaş arasında öğrencilerin teknolojiye olan ilgilerini kavramak ve onları mühendislik ve bilim alanındaki yeteneklerini geliştirmek için teşvik etmek istiyor. Bu gezgin gösteri Twente Üniversitesi (Hollanda) tarafından başlatılmıştır ve bir izle ve yap temalı aktif deneyler toplamasıdır. Bu deneyler şaşırtıcı ve ilginç fiziksel ve kimyasal olaylara dayanmaktadır. Thomas Hoen elektro teknik ekibinin bir parçası olarak tura katılan öğrencilerden biri. Elektrik Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi. Elektro teknik ekibinin dışında, kimya ve fizik ekipleri de 'Science on Tour' dahilinde.

Büyüleyici teknik
"Biz diğer öğrenciler elektrikli hareketli parçaların ne kadar küçük olabileceğini göstermek istiyoruz", diye açıklıyor Hoen. "İki milimetre boyutlarında bir çip üzerinde hareketli parçalar monte ettik. O kadar küçükler ki çıplak gözle hareketlerini görmek çok zor. Çipin üzerine bir tripod üzerinde Dino-Lite Pro yerleştirdik. Dino-Lite da USB ile bir dizüstü bilgisayara bağlı, böylece öğrenciler açıkça laptop ekranında var olan hareketi görebiliyorlar. Beş megapiksel çözünürlüğe sahip Dino-Lite 200 kez büyüterek nesneleri gösterir. Bu da tabii ki öğrencilerin bakmak için sıraya girdiği bir mikroskoptan çok daha kolay. Ayrı bir ışık kaynağı takılmasına gerek bırakmadığından dahili LED kurulumu çok kolay hale getirir.

Herkes böyle küçük bir yüzey üzerine hareket eden bir parçanın takılabileceğini görmeyi büyüleyici buluyor. Özellikle ben birinin bir mm'lik bir yüzey üzerinde çalışan bir buhar makinesi yapmayı başarıdığını söyleyince. Ne yazık ki biz bunu göstermiyoruz! Sonuç olarak, bu güzel dikkat çekici görüntüler ile teknik eğitime öğrenci ilgisini çekebilmeyi ve kelimenin tam anlamıyla teknik eğitimin hiç de sıkıcı değil, tam tersine çok heyecan verici olduğunu göstermeyi umuyoruz. Dino-Lite bunu gerçekleştirmemize yardım ediyor!

Quote-box-science-ed-2

Bilim eğitiminde Dino-Lite

"Dino-Lite arkeolojik eserler ve malzemelerin mikroskobik detaylarını incelemek için mükemmel bir araçtır. Bilim Eğitimi için muhteşemdir!"

Bir Dino-Lite Dijital mikroskop çok yönlü bir ekipmandır ve birçok uygulamalarından biri de eğitimdir. Bu büyük bir örneği kayıtlı bir hayır kurumu olan Hampshire & Wight Sualtı Arkeolojisi Vakfı'na ait benzersiz Sualtı Otobüsü'nde bulunabilir. Otobüs 'Mikroskop Köşesi' adında özel bir bölüme sahiptir, bu bölüm ziyaretçilere sualtı arkeolojik eserleri ve malzemelerine yakın bir görünüm sağlamaktadır.

HWSAV Eğitim ve Sosyal Yardım Müdürü Amanda Bowens anlatıyor: "Hampshire & Wight Sualtı Arkeolojisi Vakfı olarak birkaç yıldır, kamu ve toplum grupları üyeleri için ücretsiz kamu sosyal yardım seansları sunmakta olan Sualtı Otobüsü'nde Dino-Lite AM4112PT Dijital Mikroskop kullanıyoruz. Her yaştan ve her kökenden insana uygulamalı deneyim sunmak ve Otobüs içindeki arkeolojik eserler ve malzemelerin mikroskobik detayları üzerinde çalışma için mükemmel bir araç. Sualtı Otobüsü'ndeki mikroskop köşesi son derece popüler, bunun nedeninin de sualtı mirasımız hakkında birçok şey öğrenmek için eğlenceli ve interaktif bir yol sunması olduğunu düşünüyoruz. Bir dizi seçeneğe baktıktan sonra, Dino-Lite bizim için bu işi yapabilecek tek mikroskop oldu."

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dâhili polarizer metal, plastik, takı, elektronik, vb gibi parlak malzemelerdeki yansıma etkisini azaltır.

Devamını Oku...

MS33W Standı

MS33WDino-Lite için esnek kol ve tutuculu dairesel metal taban. MS33W tabandaki bir düğmenin döndürülmesi ile değiştirilebilir yükseklik (yaklaşık 15 mm) imkanına kavuşur.

Devamını Oku...

MS23B

MS23BMS23B 3cm kalınlığa kadar herhangi bir masaüstü veya başka bir yüzeye sabitlenebilen esnek deveboyunlu bir masaüstü kelepçesidir.

Devamını Oku...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4113ZT doğru seçimdir.

Devamını Oku...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dahili ayarlanabilir polarizer parlak nesneler üzerindeki parlama ve yansımayı azaltır.

Devamını Oku...

AD4013MZTL

AD4013MZTL-relatedBu MZTL modeli alüminyum alaşım gövdesinin yanı sıra uzun bir çalışma mesafesine, polarizasyon filtresine ve üçüncü bir (değiştirilebilir) polarizasyon kapağına sahipir.

Devamını Oku...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4013MZTL doğru seçimdir. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...

RK-06-AE Standı

MS36BDino-Lite RK-06-AE standı, tüm Dino-Lite dijital mikroskoplarla kullanılabilecek sağlam ve istikrarlı bir orta mesafeli stand çözümüdür. Paslanmaz çelik ve hafif alüminyumdan üretilmiştir ve hassas bir dikey odak ayarı ve hızlı dikey gevşetme işlevi sunar.

Devamını Oku...

AM4013MT

AM4013MT-relatedAlüminyum alaşım gövdeli (ve Microtouch'lı) Dino-Lite profesyonel modeli. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...