globe

Grafik endüstrisi

Quote-box-printingDino-Lite bilgisayar mikroskobu ile Baskı kontrolü

Dino-Lite dijital mikroskoplar ile grafik endüstrisi baskı, baskı plakaları ve kağıt yapısını kontrol etmek için çok yönlü bir yol bulmuştur. Dino-Lite'ın farklı sürümleri ile de bu pazarda hizmet etmek için ithalatçı IDCP tüm servis mühendisleri Dino-Lite mikroskopları ile donatılmış Tetterode-Nederland ile çalışmakta. Tetterode aynı zamanda uzmanlaşmış bir distribütör olarak Hollanda'daki grafik şirketlerine Dino-Lite mikroskoplarını sunmaktadır.

Basım şirketleri Dino-Lite'ın baskı ve kâğıt kalitesi kontrolü için kullanım imkânlarından dolayı heyecanlılar. Niels Brügemann, basım şirketi Brügemann'ın sahibi: "Dino-Lite USB mikroskop ile kolayca ve oldukça detaylı bir şekilde baskıları ve ofset plakaları kontrol edebiliyoruz! Dino-Lite USB mikroskop yıllardır kullandığımız tarihi büyütece mükemmel bir ek oldu. USB mikroskop 200x kadar büyüterek kolayca ve oldukça detaylı bir biçimde baskıları veya kâğıt yapısını kontrol etmemizi sağlıyor. Tek bir düğmeye basarak görüntüler PC'ye kaydediliyor. Baskı denetiminin yanı sıra aynı zamanda ofset tabakalarını dengesizlik var mı diye kontrol edebiliyoruz."

Tetterode-Nederland üretim müdürü Katinka Hetem van Wijk'e göre Dino-Lite grafik alanında teknik yönlere dair iletişimi oldukça verimli bir hale getirip kolaylaştırıyor. "Dino-Lite ile baskıya veya plakaya yakınlaşarak baskıyla alakalı teknik problemin kaynağını kolayca bulabiliyoruz. Özellikle posta ile fotoğraf yollamaya getirilen alternatif bizim mesleğimizde iletişimimizi çok daha verimli kılıyor.