globe

Makyaj kozmetik

Quote-box-skincareDino-Lite DermaScope çeşitli cilt sorunlarını tespit ve analiz edilmesine yardımcı olur

Slovenya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (VIST) başkent Ljubljana'da bulunmaktadır. Burada yer alan çalışmalardan biri de makyaj kozmetik ürünleridir. Derslerde Dino-Lite DermaScope öğretmen Tina Pogacnik ve öğretim görevlisi Katja Zmitek tarafından büyük sıklıkla kullanılmaktadır. "DermaScope ile öğrenciler derinin büyütülmüş halini görebilirler. Cilde dair yeterli bilgi olmadan iyi bir makyaj sanatçısı olmak mümkün olmadığı için bu önemlidir," diyor Zmitek. "Tabii ki yağlı veya kuru cilt gibi farklı cilt tiplerine dikkat ediyoruz, ama biz ayrıca tıkanmış yağ bezleri gibi deri ile ilgili sorunlara da dikkat ediyoruz. DermaScope kullanıyoruz ve resimleri gösteriyoruz. DermaScope dijital ve kullanımı kolay olduğu için tüm bunlar oldukça basittir. Bazı durumlarda, öğrencilerin evde görüntülemesi için bir resmi yazdırır veya kaydederiz. Her öğrencinin kullanabilmesi için daha fazla DermaScopes sahibi olsaydık daha güzel olurdu, ama şu an için bunlarla yetinmek zorundayız.

Quote-box-skincare2Koruyucu
Pogacnik ve Zmitek sadece cilt güzelliği ile ilgilenmiyor. Öğrencilere aynı zamanda arpacık, komedon ve diğer düzensizlikleri tanıma öğretilir. Ayrıca melanositik ve non-melanositik lezyonlar gibi derideki şüpheli noktalara dikkat ederler. Pogacnik: "Dino-Lite DermaScope görüntüleri ile, birini ne zaman dermatoloğa göndereceklerini öğrencilerimize öğretmek istiyoruz. Bu anlamda koruyucu bir görevimiz var. "

Hem Pogacnik ve hem Zmitek DermaScope'tan çok memnun. Zmitek: "Evet, cihazın kullanımı kolay, sağlam ve polarize filtre kesinlikle net dijital görüntülere yardımcı oluyor. DermaScope'un yerleşik bir LED aydınlatması olması da güzel bir şey. Keşke her öğrencinin kendi DermaScope'u olabilseydi. Belki bir gün bu gerçekleşir".

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dâhili polarizer metal, plastik, takı, elektronik, vb gibi parlak malzemelerdeki yansıma etkisini azaltır.

Devamını Oku...

MS33W Standı

MS33WDino-Lite için esnek kol ve tutuculu dairesel metal taban. MS33W tabandaki bir düğmenin döndürülmesi ile değiştirilebilir yükseklik (yaklaşık 15 mm) imkanına kavuşur.

Devamını Oku...

MS23B

MS23BMS23B 3cm kalınlığa kadar herhangi bir masaüstü veya başka bir yüzeye sabitlenebilen esnek deveboyunlu bir masaüstü kelepçesidir.

Devamını Oku...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4113ZT doğru seçimdir.

Devamını Oku...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dahili ayarlanabilir polarizer parlak nesneler üzerindeki parlama ve yansımayı azaltır.

Devamını Oku...

AD4013MZTL

AD4013MZTL-relatedBu MZTL modeli alüminyum alaşım gövdesinin yanı sıra uzun bir çalışma mesafesine, polarizasyon filtresine ve üçüncü bir (değiştirilebilir) polarizasyon kapağına sahipir.

Devamını Oku...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4013MZTL doğru seçimdir. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...

RK-06-AE Standı

MS36BDino-Lite RK-06-AE standı, tüm Dino-Lite dijital mikroskoplarla kullanılabilecek sağlam ve istikrarlı bir orta mesafeli stand çözümüdür. Paslanmaz çelik ve hafif alüminyumdan üretilmiştir ve hassas bir dikey odak ayarı ve hızlı dikey gevşetme işlevi sunar.

Devamını Oku...

AM4013MT

AM4013MT-relatedAlüminyum alaşım gövdeli (ve Microtouch'lı) Dino-Lite profesyonel modeli. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...