globe

Saç inceleme (2)

Dino-Lite TrichoScope, kuaförler ve güzellik salonları için ciroyu artırır

İtalyan şirket Exagon Mühendislik, özellikle kuaförler ve güzellik salonları gibi perakende kuruluşları için yazılım geliştirme konusunda liderdir. Şirket, Dino-Lite TrichoScope ile birlikte saç ve cilt problemlerini tedavi etmek için doğru ürünleri bulmaya yardımcı olacak yazılımı geliştirdi.
Bir kuaförde saç tedavisi ve iyileştirilmesi için kullanılan ürün sayısı oldukça fazla. Bu, aynı zamanda bir güzellik salonundaki farklı kozmetik ürünlerinin sayısı için de geçerlidir. Bu ürünleri satan kuaför veya kozmetik uzmanı yüksek değere sahiptir, ama pratikte kendi mağazalarında bu tip satışları gerçekleştirmek kolay değildir. Müşterileri ürünlerin kullanışlılığı hakkında elde örnek olmaması nedeniyle şüpheye düşecektir.

Bu sorunu gidermek için Exagon bir Dino-Lite TrichoScope dijital mikroskop kullanılarak olası cilt ve saç problemlerini analiz edebilecek bir yazılım geliştirdi. Exagon yöneticisi Antonio Visconti: "Trikoskopi, saç ve saç derisi sağlığını inceleyen yeni bir bilim dalıdır. Kuaför veya güzellik uzmanı muayenesini gerçekleştirirken müşteri de görüntüleri görebilir. Saç, saç derisi veya derinin oldukça büyütülmüş görüntüsü ile Exagon Mühendislik yazılımı, kuaför veya güzellik uzmanının tavsiye edebileceği ürün ve ürünler için bir tavsiye sağlar. Exagon yazılımı ile Dino-Lite TrichoScope kullanmak saç ve cilt tedavi ürünlerinin toplam satışını oldukça fazla artırır."

Kolay yazılım entegrasyonu

Exagon Mühendislik, yazılımı yalnızca mevcut ürünlerin tavsiye edilebileceği şekilde her kuaför, güzellik salonu kozmetik ürün tedarikçisi için özelleştirebildi. Visconti: "Şu anda her müşteri için özel bir çözüm oluşturmak için izin veritabanımızda 300'den fazla üreticinin detayları var. Dino-Lite TrichoScope, bu uygulama için en iyi ürün olduğunu kanıtlamıştır. Kafa derisi, foliküller ve saç yakından ayrıntılı olarak incelenebilir. Dino-Lite tarafından sağlanan Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) sayesinde, yazılımımız ile entegrasyon çok basit hale gelmiştir ki bu da Dino-Lite’ı seçmemizde önemli bir nedendir."

TrichoScope sağlamdır, modele bağlı olarak 1,3 veya 5 megapiksel çözünürlükte 200 ve hatta 500 kez büyütmeye izin verir. TrichoScope tıbbi cihaz olarak CE sertifikalıdır. Harici ışık kaynağını gereksiz hale getiren ve gücünü USB bağlantısından aldığı için pillerini şarj etmeye veya değiştirmeye gerek olmayan 8 entegre LED’e sahiptir. Bu özellikler Dino-Lite TrichoScope’u her kuaför, güzellik salonu ya da kozmetik ürün üreticisi için doğru seçim kılar.